TOPlist

Do Letňáků zbývá:

Aktuálně

Na této aktuální stránce se dozvíte, co se aktuálně děje.


Přihlašování spuštěno
7. 3. 2019
Milí rodiče a další příznivci farních pobytů,
Letňáky 2019 se rychle blíží a my bychom vás na ně chtěli pozvat.
Letos se pobyt uskuteční v Újezdu u Brna v termínu 19. - 25. srpna 2019.
Přihlašovat se můžete zde: Přihláška.
Cena pobytu je stanovena na 1400,- za každé dítě.
Další informace budou přibývat v průběhu jara.
Po přihlášení vás také budeme informovat prostřednictvím e-mailu.

Jarňáky a Letňáky 2019
10. 12. 2018
Kluci a holky,
v příštím roce se společně uvidíme pouze jednou. A to na Letňákách v srpnu 2019. O jarních prázdninách doporučujeme vyjet třeba na Farní hory, odkaz zde: Farní hory 2019, nebo si užít volný týden s rodinou.

Letňáky 2019 se uskuteční v termínu 19.-25. srpna 2019 a to opět ve spolupráci s Holešovskou farností. Už teď se tento tábor začíná připravovat, myslete na všechny pořadatele v modlitbách.
Budeme rádi, když si tento termín rezervujete, přihlašování bude spuštěno v novém roce.

Těšíme se na odjezd
22. 6. 2018
Dnes odesíláme všem přihlášeným důležité informace. Pokud vám nepřišly na mail, dejte vědět ;)
Věnujte informacím pozornost, je tam vše důležité o platbě, odjezdu atd.

Všude dobře, doma nejlíp
12. 2. 2018
A už jsme z tábora zase zpátky.
Všichni jsme plní dojmů a zážitků.
Děkujeme všem, kteří nám umožnili, abychom mohli být spolu týden na faře v Ochozu u Brna.
Těšíme se zase někdy příště! AHOJ!

Přihlašování na Jarňáky 2018 spuštěno!
2. 1. 2018
Přihlašování spuštěno!
Přihlašování i platba budou probíhat elektronicky.
Možnost přihlásit se bude ukončena po naplnění kapacity.
Neotálejte proto s přihlášením, počet míst je omezen.
Více informací v záložce "Jarňáky 2018"

Těšíme se na příště!
26. 9. 2017
Šťastně jsme se vrátili z Letňáků rovnou do školních lavic. Doufáme, že si všichni odvezli z tábora spoustu příjemných vzpomínek a taky nová přátelství. Fotky z akce budeme posílat na mail rodičům v nejbližších dnech. Budete si tak moct doma zavzpomínat, co jste všechno zažili a třeba i rodičům nebo sourozencům představit nějaké etapy nebo neznámé tváře.

A už začaly přípravy na Jarňáky 2018!
Informace budou přibývat na těchto stránkách a taky se můžete těšit na informační mail, ale to až kolem Vánoc.
Mějte se fajn ;)

Změna tématu
23. 6. 2017
Změna je život a někdy se to prostě tak stane, že je potřeba změnit něco, co už bylo dohodnuté. My měníme téma a to jednoznačně k lepšímu.
Nové téma zní: HOBIT, aneb cesta tam a zase zpátky. Věříme, že se bude všem líbit a je jisté, že se máme opravdu na co těšit.

Už je to jasné!
2. 6. 2017
Přátelé, kamarádi
už je to jasné: JEDEME!
Podařilo se nám dát dohromady vše důležité a tak můžeme s radostí oznámit světu, že Letňáky budou a to v termínu 26. srpna - 1. září. Více informací najdete na těchto stránkách pod odkazem Letňáky 2017.
Těším se na vás!

Připravujeme Letňáky 2017
4. 4. 2017
Vážení a milí,
v současné době usilovně pracujeme na sestavení týmu, který by zajišťoval hladký průběh nastávajících Letňáků. Je možné, že se nám tento nelehký úkol nepodaří splnit, a proto bychom museli pro letošní rok letní tábor vynechat.

Pevně ale věříme, že se najde dostatek odvážných, kteří si děti vezmou na starost. Kdyby některý z rodičů znal někoho, kdo by se nebál dětí nebo sám pociťoval touhu zapojit se do týmu, ať se nám určitě ozve.

Termín, který jsme vybrali a jeví se nám nejpříhodněji je 26. srpna až 1. září.

Přihlašování spuštěno
13. 1. 2017
Ode dneška se můžete přihlašovat na Jarňáky 2017. Přihlášky najdete v našem kostele na stolku pod kůrem, ale také tady na stránkách v kolonce Jarňáky 2017. Počet míst je skutečně omezen, proto neváhejte a přihlašte se dřív, než na vás nezbude. Těšíme se na vás! ;)

Jarňáky budou!
2. 1. 2017
Těšíte se? My teda jo!
Letos se vydáme tam, kde jsme ještě nikdy nebyli a to na faru do Rychnova na Moravě. Společně se vydáme do pevnosti Boyard, kde nás bude čekat mnoho náročných úkolů, ale na jejich konci z nás budou skvělí kamarádi ;)

Návrat domů
29. 8. 2016
Z letošních Letňáků se už všichni vrátili domů.
Fotky přijdou na mail rodičům už brzy.
Máme pro vás novou rubriku Ztráty a nálezy, kam můžete psát co je u vás doma nového a nemělo by být, nebo naopak, co postrádáte.

A jak to bude s Jarňákama 2017?
...To se ještě neví, ale určitě to tady bude pak napsaný...

Další informace
15. 7. 2016
Dnes jsme rozeslali všem rodičům přihlášených dětí informace o odjezdu, o tom, co si mají vzít s sebou a co s sebou nebrat. Také naše kontakty apod.
Pro jistotu jsou všechny zaslané informace k dispozici i zde a to pod odkazem "Letňáky 2016".
Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na vás!

Přihlašování ukončeno
9. 6. 2016
Vážení rodiče,
dnes byla naplněna kapacita ubytovacího zařízení, a proto už nepřijímáme další přihlášky na náš letní tábor. Těšíme se na všechny, kteří se přihlásili. A na ty, na které nevyšlo, se budeme těšit zase příště.
Rodičům všech přihlášených dětí přijde během července e-mailová zpráva se všemi důležitými informacemi, takže se nemusíte bát, že vám něco unikne, pokud pojedete třeba na dovolenou. ;)

Už se to chystá
27. 4. 2016
Mnozí si už možná všimli řady novinek, pro ty ostatní nabízíme jejich shrnutí:

- Přihlašování začalo, přihlášky najdete na stolku pod kůrem v kostele v Blansku. Odevzdávat je můžete otci Jiřímu nebo Dominikovi Synkovi do půlky června.

- Seznam vedoucích už je jasný. Letos to budou: Dominik, Helča, Lucka, Lukáš a Verča. Všichni se na děti moc těšíme ;)

- Téma už je taky venku: Zootropolis: Město zvířat. Jedná se o animovaný film o městě, ve kterém žijí samá zvířata. Prosíme, nechoďte na něj, do kina, abyste pak na Letňákách nedělali moc chytrý ;) Díky :D :)

Potvrzeno!
23. 3. 2016
Už je to jisté, už s námi počítají.
Dnes bylo potvrzeno místo i termín našeho letního pobytu. Pojedeme již v tradičním termínu ke konci prázdnin tedy od 20. do 26. srpna 2016. Děti si před nástupem do školy stihnou ještě odpočinout a rodiče jim zatím můžou vše potřebné připravit.

A komu se líbilo loni v Újezdě u Brna, může jásat, neboť letos pojedeme na stejné místo. Hlavní výhodou je, že sem s námi může jet i třeba nějaký pes. ;)
To je prozatím vše. Další informace čekejte v průběhu dubna a května (třeba kteří vedoucí s námi pojedou, jaké bude téma atd.). Zatím Letňákům zdar!

Přípravy začaly
21. 3. 2016
Vážení a milí příznivci a návštěvníci těchto stránek,

Letňáky budou!

Doufáme, že jsme touto zprávou potěšili alespoň jednoho člověka. ;)
Čeká nás ještě hodně práce, ale nebojte - o všech novinkách budete vědět jako první. Zatím můžete do sekce návrhů na hry přidávat svoje tipy na Celo-Letňákovou-Hru, ale také nás zajímá, koho byste rádi viděli mezi vedoucími nebo v kuchyni. Na poradách, které pořádáme, si vždycky všechny návrhy pročítáme a zvažujeme, takže věřte, že to má smysl. Navíc chceme vždycky udělat program tak, aby vás - děti, bavil a k tomu je nejlepší, když nám napovíte, co byste si rádi zahráli nebo čemu se na Letňákách věnovali.
Těšíme se na Vás!

Šťastný návrat
7. 3. 2016
Po nádherně prožitém týdnu jsme se všichni vrátili domů naplnění zážitky a s utuženými vztahy. Doufáme, že se všem dětem na Jarňákách 2016 líbilo! Rodičům děkujeme za vloženou důvěru a těšíme se na další setkání - třeba zase v létě. Sledujte dobře naše stránky a informace vám neuniknou.

Kdo by si chtěl zavzpomínat na příjemnou atmosféru Jarňáků 2016, nechť navštíví naši novou sekci "Pahorek umění", kde najde starší či novější kousky z jarňákové i letňákové tvorby dětí i vedoucích.

Jarňákům zdar!

Už se na vás těšíme!
23. 2. 2016
Moc se na vás těšíme! Fakt!
Abyste věděli, že to myslíme vážně, sdílíme tohle video ;)

Nezapomeňte, že sraz je v sobotu ráno v 8:10 u nádraží ČD.

BOBY NEBRAT!

Naši mladí vedoucí
12. 12. 2015
Jak jsme slíbili v minulém příspěvku, dnes zveřejňujeme první jméno ze seznamu vedoucích. O koho jde, se můžete dovědět v menu, když si rozkliknete "Přípravný tým".

Zároveň na našem webu probíhají grafické změny, kterých jste si už mohli všimnout. Změnou pozadí a barev to nekončí, takže sledujte dál a v příštím týdnu se jistě dočkáte i nového loga. :)

Pár novinek
8. 12. 2015
Vážení návštěvníci našich stránek,
těší nás váš zájem, a proto jsme pro vás nachystali hned dvě novinky, které se projeví na těchto stránkách.

Tou první je úplně nový design stránek. Vyrobíme nový nadpis, pozadí, atd., takže stránky čeká velká proměna:

a to už tento týden

Jak přesně to bude vypadat, ještě nikdo neví, ale všichni už se na to můžeme těšit ;)

Druhou novinkou je seznámení s týmem vedoucích, kteří s námi pojednou na Jarňáky 2016. Máme tu pár změn oproti posledním Letňákům: někdo odešel za studiem a někdo jiný (nový, mladý a odvážný) se na vás už těší. Kdo se o vás bude starat, se můžete postupně dozvídat z tohoto webu. Každou následující sobotu přibude jeden vedoucí, takže to bude takový seriál na pokračování.

Děkujeme, za vaše návštěvy a těšíme se na setkání o hodně osobnější ;)

Téma odhaleno
30. 11. 2015
Milí kamarádi,
ti z vás, kteří byli v neděli na deváté už možná vědí, jaké bude téma Jarňáků 2016. Nemluvil o tom sice pan farář v kázání, ale na nástěnce v předsíni se objevil plakát hlásající, že téma už je vybráno. Můžete jej vypátrat i na těchto stránkách, ale raději doporučujeme návštěvu kostela. Třeba na některých adventních rorátech, které jsou vždy v úterý a čtvrtek v 5:30... ale to s sebou vemte i rodiče, aby vás měl kdo vzbudit, kdybyste náhodou tak brzy ráno ještě zatoužili po krátkém snění ;)

Téma je tedy vybráno, zbývá toho ale ještě hromada tak velká, že by přes ni nebylo vidět ani na kostelní věž. Třeba: noční hra, seznamovačky, rozřazovačka, etapy, budíčky, hry, jídelníček atd. atd.

Tak nám držte palce (třeba i v modlitbě), ať to všechno dobře dopadne.

Už se to chystá...
23. 8. 2015
Vážení a milí návštěvníci
mohlo by se zdát, že Jarňáky 2016 jsou ještě dost daleko, ale podle ukazatele v horní části stránek je vidět, že už nezbývá ani 100 dní! Po tříměsíční pauze nám tedy začala tříměsíční příprava her, zážitků, srandy, soutěží a prostě všeho, na co se můžete těšit. V následujících měsících vás budeme téměř pravidelně informovat, jak jsme na tom. :)

Právě teď začínáme, takže toho ještě moc není, ale můžete se těšit na informace o týmu, tématu celojarní hry a další. Rovněž doporučujeme sledovat nástěnky v kostele sv. Martina, protože plakátek už je skoro připravený k tisku a přihlášky se objeví s novým rokem ;)

Poslední odstavec bude naplněn emocemi, které vzbudilo těšení se na Jarňáky 2016 v týmu vedoucích:
SUPÉÉÉR

JUPÍ,TĚŠÍME SE!!!

UŽ TO NEMŮŽEME VYDRŽET!!!

HURÁÁÁÁÁ, AŤ UŽ JSME TAM!!!


Šťastný návrat
28. 8. 2015
Přátelé, kamarádi,
doufáme, že jste se všichni v nejlepším pořádku dopravili od nádraží domů, a že budete na Leňáky 2015 ještě dlouho vzpomínat. Než se nám podaří protřídit všechny fotky a rozeslat vám maily, můžete se pokochat pohledem na všechny bonusy, které jsme vysílali po Statkovinách. Najdete je v našem Video archívu, který je v menu pod Pahorkem humoru. Zábavě zdar!

Informace před odjezdem
5. 8. 2015
Zejména vám, drazí rodiče, věnujeme všechny důležité informace, které vám mohou napomoci k úspěšnému odeslání dětí na tábor. Najdete je v rubrice "Letňáky 2015" a během dneška dorazí i na všechny mailové adresy uvedené na přihláškách.
Ve stručnosti: Sraz v 10:00 u nádraží ČD,
S sebou: 800,- kartu pojištěnce, děti, zavazadla, karimatku a spacák.
Nebrat: mobily, přehrávače, techniku, moc peněz a moc sladkostí.
Prosíme o modlitbu a těšíme se na vás!

Tři důležité zprávy
21. 6. 2015
Vážení, velevážení,
máme pro vás tyto tři zcela zásadní zprávy:

1. Dnes začalo léto. I když podle počasí to nevypadá, je to tak. Dnešním dnem - letním slunovratem začíná léto. Brzy školákům začnou prázdniny a jejich jediným domácím úkolem bude, pěkně si je užít. Letňáky jsou tak zase o něco blíž ;)

2. Přihlašování je u konce, neboť kapacita byla naplněna. Všem, kdo se ještě chtěli přihlásit, přejeme bohaté prázdniny a doporučujeme místo Letňáků navštívit babičky nebo psychickou přípravu na svátek svatého Jiljí.

3. Asi nejdůležitější zpráva: TĚŠÍME SE NA VÁS!!! :)

Přihlašování začalo
4. 6. 2015
Ano, je to tak. Už od neděle je možné se přihlásit! Přihlášky najdete na stolku pod kůrem u nás v kostele a vyplněné je můžete odevzdávat Dominikovi nebo otci Jiřímu. Počet míst je ale omezen, proto neváhejte a přihlašujte se co nejdříve, aby na vás zbylo místo.
Důvod omezenosti je jasný: jako vedoucí totiž pojede i Jirka Dyčka, který sní za čtyři, takže abychom měli všichni dostatek jídla, musí jet méně dětí... :D :D

Téma: Na statku
15. 5. 2015
Téma bylo konečně zvoleno. Ti z vás, kteří navštěvují kostel v Blansku, už si jistě všimli i plakátku na nástěnce, takže pro ně nebude překvapení, že se na Letňákách budou potkávat s nejrůznějšími zvířaty. Ale nepůjde jen o ta, která nabízí naše české statky jako slepice, ovce či koně. Zajdeme ještě dál a seznámíme se i s rybami, ptáky, hmyzem a exotickými zvířaty. Program už se začíná rýsovat, takže je na co se těšit :)

A co se týče přihlašování, tak to započne s novým měsícem.

Místo konání: Újezd
2. 5. 2015
Po několikaměsíčním shánění vhodného ubytování máme konečně jasno. Vítězem se stává Salesiánské hnutí mládeže se svým střediskem v Újezdu u Brna, které nám poskytne přístřeší na celý týden. Na jejich stránkách T*A*D*Y můžete prozkoumat všechny možnosti tohoto areálu. Hlavními výhodami, které jsme považovali za rozhodující, jsou:
* facebookový profil - Z*D*E,
* krásný výhled do ulice,
* možnost otevírání a zavírání oken,
* ideální pozice mezi kostelem, vlakovou zastávkou a obchodem,
* a hlavně pět funkčních splachovacích navoněných toalet!!! :)

Tým sestaven!!
31. 3. 2015
Stejně jako se plní Vaše žákovské knížky jedničkami přibývají pod položkou "Letňáky 2015" nové a nové informace.
Ta dnešní se týká přípravného týmu nezahrnujíc členy kuchyně.
Takže už víte, kdo se na Vás těší a na koho se můžete těšit Vy :)

Letňáky 2015
16. 3. 2015
LETŇÁKY BUDOU!!!

Nevíme, kdo bude příštím prezidentem, ale s jistotou můžeme říci, že Letňáky letos opět budou. A to v termínu od soboty 22. do pátku 28. srpna. Další informace včetně místa, kam pojedeme, tématu a tak tu můžete čekat do konce Března ;)

Poslední informace před odjezdem
19. 2. 2015
Vážení a milí, před odjezdem vemte na vědomí ještě pár důležitých informací:

- boby a sáňky nechte doma :D
- sraz je v sobotu v 8:10 u vlakového nádraží!
- těšíme se na vás!

Výlet
3. 2. 2015
V anketě bylo rozhodnuto.

Nedělní odpoledne bude naplňovat procházka do nedaleké vsi Kozárov, kde se nám bude moci roztočit hlava z výhledu z rozhledny Babylon.:)

Výlet
19. 1. 2015
Rádi bychom vzali děti na výlet.
Nebudeme přece sedět pořád jenom na faře, podíváme se taky někam do okolí, ne?
Na výběr máme tři možnosti. Rozhodněte prosím v hlasování, která se vám nejvíce líbí. Nejprve si je ale představíme:

Rozhledna u Kozárova - Není malých lidí, jenom malých cílů. Rozhledna poskytuje rozhled.

Procházka lesem - Cestou můžeme hrát hry a povídat si. Heslo: Cesta je cíl!

Obec Kunčina Ves - Možnost objevit něco nového, místo, kde jsme ještě nebyli.


Tři bratři
29. 11. 2014
Máme vybráno! Zvolené téma zní Tři bratři. Jak si s ním náš tým poradí zůstává tajemstvím asi tak velkým, jako kolik zubů má zubr. :)

Děkujeme za všechny hlasy a brzy se těšte na další anketu ;)

Téma Jarňáků 2015
22. 11. 2014
Dlouhoočekávaná anketa je tady. Hlasovat může každý jednou, a proto nepromarněte příležitost. Hlasování spouštíme teď a ukončeno bude příští sobotu ve 14. hodin. Zlanařte proto všechny svoje prostředky, aby se vám podařilo prosadit to vaše téma.
Jednotlivá témata si ještě krátce představíme.

Vesmír - putování po různých planetách může přinést neočekávaná dobrodružství a zároveň tím mohou vzniknout i nová přátelství napříč galaxií.

Tři bratři - inspirativní pohádka spojující různá témata nás zavede do pohádkové říše, která by se jistě bez naší návštěvy neobešla.

Hudba - tento nepřeberně pestrý okruh zájmů osloví jistě každého. Né nadarmo se ve světě říká: "Co Čech, to muzikant."

Svatí a světice - nebe je plné světců, kteří bojovali s draky, byli zavřeni ve věži nebo byli zabiti pro Krista. Pojďme zjistit, kdo vlastně patří do tzv. "církve vítězné"!

Novinka - ankety
2. 9. 2014
Z Letňáků už jsme doma a zase si kazíme oči u počítačů. Abychom tento čas využili alespoň trošku dobře, můžeme teď hlasovat v anketě, kterou najdete v rubrice Letňáky 2014. Prosíme všechny návštěvníky, aby se vyjádřili. Zároveň se tak naučíme hlasovat a až bude potřeba řešit, jaké bude téma Jarňáků, můžeme se na něm právě tady domluvit.

Z jednoho počítače se dá do každé ankety, které tu budou postupně přibývat, hlasovat pouze jednou. Využijte možnost vyjádřit se! ;)

Důležité informace
3. 8. 2014
Vážení a milí,
v kolonce Letňáky 2014 najdete důležité informace k odjezdu na Letňáky. (Co s sebou, kdy je odjezd a tad :)
Jsou to přesně ty, které najdete i na zbytku svých přihlášek. Zároveň děkujeme za velký zájem - všechna místa byla velmi rychle obsazena. Omlouváme se těm, na které už nezbylo. Do příštích let máme alespoň co zlepšovat ;)

Video archív
20. 5. 2014
Už to prostě nešlo déle vydržet...
Dávno chtěla naše videa uspořádat a setřídit a dnes konečně nastal ten správný čas.
V rubrice Pahorek humoru najdete od teď novou položku: Video archív. Najdete v něm to nejlepší, co jsme natočili a zveřejnili na internetě. Můžete se tedy válet smíchy z našich videí a přitom ani neopustit tyto stránky ;)

Spot
12. 5. 2014
Natočili jsme pro vás originální upoutávku na letošní Letňáky. Najdete ji v rubrice Letňáky 2014. A jak vlastně vznikla? Podíleli se na ní: Dominik, Ríša, Anežka a Lucka.
Ríša nosil těžké věci jako stoly a lavice všude, kam bylo potřeba.
Anežka měla důležitější úkol; sledovala oblohu a koukala, jestli prší nebo ne, abychom věděli, co máme zrovna natáčet.
Dominik zajišťoval méně důležité věci jako je scénář, kamera a režie.
A hlavní úlohu měla Lucka, která si dokonce musela přivstat. Po celou dobu natáčení, které trvalo několik hodin, musela vydržet s velkou chlupatou tarantulí pod tričkem. Bohužel však pavouk ve výsledném videu není vůbec vidět, protože záběry s ním se nepovedly.


Téma Letňáků 2014: Kdo přežije!
1. 5. 2014
A je to tady!
Tématem letošních Letňáků bude známá reality show Kdo přežije, známá také v anglické verzi jako Survivor. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině kde soupeří o různé odměny a hlavní výhru. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící. Formát této soutěže byl vytvořen již v roce 1992 britským televizním producentem Charliem Parsonsem. Prvním průkopníkem tohoto formátu byla švédská verze, která byla vysílána již v roce 1997 pod názvem Expedition Robinson. Nejúspěšnější verzí tohoto formátu je však americká verze, která se v televizi vysílá od roku 2000.
Vřele doporučujeme shlédnout pár dílů, které jsou k dispozici i na youtube.com, abyste se mohli dobře připravit na vše, co vás čeká ;) :)

Naši mladí vedoucí
9. 4. 2014
Už je jasné, kdo s námi pojede na Letňáky!!!
Můžete se těšit na všechny své oblíbené vedoucí z loňských letňáků a dokonce k nim přibude ještě jedna posila. Pojďme si je všechny krátce představit:
Dominik je "velkým" šéfem,
Verča bývá vztahům lékem,
Anežka ta dobře tančí,
Helča zas s kytarou jančí,
Lucka ta je hodná, milá,
Ríšu zdobí jeho síla,
Tom rád hraje třeba dámu,
Lukáš vstává na vlak k ránu.
To je náš kompletní tým,
zbývá už jen dopsat rým.

Všechny rekordy doplněny
30. 3. 2014
Konečně se nám podařilo přepsat na stránky úplně všechny rekordy z Bedřichovské knihy rekordů. Máte ji tak k dispozici skoro pořád. Na tuto těžkou práci jsme spotřebovali tři nové klávesnice, které se usilovným psaním postupně potupně rozpadly (o puchýřích na prstech ani nemluvě).

Doufáme tedy, že si pěkně počtete a zavzpomínáte na všechny pěkné zapamatování hodné chvíle z Jarňáků 2014 ;)

Tajné stránky
4. 3. 2014
Milí návštěvníci, letňáky jsou ještě daleko, ale aby to čekání rychle uteklo, připravili jsme pro vás malou pátrací hru. Do našich krásných stránek se poschovávalo celkem pět tajných stránek, na kterých najdete (pokud je najdete) zajímavé věci z Jarňáků 2014. Jsme náramně zvědavi, jestli jich najdete všech pět! První vám prozradíme. Najděte si v Historii stránku Jarňáky 2014 a na společné fotce klikněte na hlavu Dominika.

Přejeme hodně štěstí v hledání a hodně zábavy s tím, co tam najdete ;)

Šťastný návrat
25. 2. 2014
Vážení a milí, jsme zpátky doma z Bedřichova, odkud jsme si dovezli spoustu a spoustu zážitků. Ale nejsme žádní zpátečníci, abychom koukali jenom dozadu a nemysleli na budoucnost.

Už teď se můžeme společně těšit na další dobrodružství, které nás čeká v létě. Víc informací najdete v rubrice Letňáky 2014, kam je budeme přidávat hned, jak je vymyslíme ;)

A co nás čeká do té doby?
Uspořádáme fotky, abyste si je mohli zase objednat na a ukázat doma vašim, jak dobře jste se celý týden měli.

V následujících týdnech se také budeme snažit doplnit Bedřichovskou knihu rekordů o všechny zápisy, které přibyly na Jarňákách a třetím neméně důležitým úkolem bude vymyslet téma na Letňáky. Ostatně s tím byste nám mohli pomoci i Vy!!
Kdybyste měli nějaký senzační nápad na téma, které by mohlo všechny bavit, určitě nám dejte vědět!!! Budeme jenom rádi.

Váš tým!

JEDÉM!!!
14. 2. 2014

Boby a sáně nebrat
10. 2. 2014
Po důkladném zvážení naznala naše odborná komise složená ze samých odborníků (Dominik - odborník na velikost a tvar sněhových vloček, Verča - odborník na určování výšky sněhové pokrývky, Helča - odborník na zjišťování sjízdnosti tratí, Lucka - odborník na řádnou ochranu organismu před mrazem, Elča - odborník na adekvátní využití dopravních prostředků na sníh a Tom - odborník na konstrukci a stavbu sněhuláků), že nechceme s sebou brát žádné prostředky sloužící pro pohyb na sněhu jako jsou boby, sáně a lopaty. Důvodem je vytížení olympijským programem - daná výbava by nás jen zdržovala. Rozhodně to není tím, že venku ani v Bedřichově není žádný sníh!!! Proti takovým nařčením se ostentativně vyhraňujeme(!). Boby, sáně a lopaty nechte doma, dokud je zase nepovoláme...

Dále doporučujeme všem účastníkům začít již dnes s balením všech věcí, abyste v pátek večer nezjistili, že nemáte žádné čisté trenýrky... Inspirovat se můžete loňským videem zde: Jak se zabalit...

Znělka kdoví k čemu
7. 2. 2014
Nebudeme nic prozrazovat... ale je velmi pravděpodobné, že na Jarňákách budete moci vídat tuto znělku... a to často.

Ale neřekneme kdy a proč... Ani nenaznačíme... ani trochu... :)

Naši maskoti - Huňáč a Fuňáč
3. 2. 2014
Do týmu vedoucích jsme letos chtěli pozvat nějakou známou osobnost. Dlouho jsme vybírali z těch nejlepších, až jsme nakonec dali dohromady pět osobností, které by byly ochotny nám vypomoci. Jsou to tyto: osobitý politik se smyslem pro humor - Karel Schwarzenberg, hysterická herečka s okouzlujícím nosem - Julia Roberts, známý písničkář z Ostravy - Jarek Nohavica, mrňavá kamarádka Maxipsa Fíka - Ája a pochybná houba s rolničkami známá jako Dědeček Hříbeček.
Co se ale nestalo: Julia Roberts dostala průjem, Ája má jarní prázdniny jindy, takže musí chodit do školy, Karel by nám tak zvýšil věkový průměr, že by už nikdo neuvěřil, že jsou to prázdniny pro děti a Dědečka Hříbečka někdo vzal, osmažil a snědl. Jediný, kdo se tedy mohl dostavit na druhé kolo konkurzu byl Jarek N.
Hned jak přišel, dostal zvláštní úkol: vyjádřit jak se těší na olympiádu do Bedřichova. Ani si nesedl a už začal psát. Po šesti hodinách stání z toho vyšla moc pěkná pohádka, kterou si můžete poslechnout tady vlevo.
Dnes mi ale Jarda (jak mi dovolil mu říkat), poslal tuhle smsku: Sefe promin, spletl jsem to a jsem v Sochi, nedostanu se k vam vcas, vsechny pozdravuj. J.N.

Takže ani Jarda s náma nepojede. Škoda. Snad v létě.

Plný stav!
27. 1. 2014
Na Jarňáky se už přihlásilo tolik dětí, že samou radostí nad takovým zájmem dva členové přípravného týmu vyskočili a udělali salto, tři další běhají dokolečka, mávají rukama a radostně pokřikují neznámá slova a jeden se začal radostí smát a doteď nepřestal. Váš zájem nás skutečně těší!

Těm, na které už nezbylo místo a hrozí jim, že budou o prázdninách běhat pouze po ulicích Blanska nebo v horším případě sedět u televize nebo u Minecraftu, vřele doporučujeme kvalitní program, který připravuje naše diecézní centrum mládeže. Více informací naleznete zde: DCM Mamre

Bedřichovská kniha rekordů
20. 1. 2014
Na Jarňákách budeme překonávat světové rekordy v nejrůznějších disciplínách. Na nové stránce Bedřichovská kniha rekordů budou přibývat zajímavé rekordy, které drží naši ostřílení vedoucí. Můžete se tak dozvědět něco zajímavého z jejich napínavých životních osudů.

Navíc se do této knihy bude moci zapsat každý účastník Jarňáků. Ale více podrobností se dozvíte, až na místě, tedy v Bedřichově. Do té doby přejeme pěkné počtení, při kterém doporučujeme sedět, aby vám překvapivá zjištění nepodlomila nohy. ;)

Nejdelší filmový záběr
21. 1. 2014

Nejrychlejší porážka v dámě
24. 1. 2014

Nejdelší čas bez hřebenu
24. 1. 2014

Nejslavnější duet
27. 1. 2014

Nejvíc prasknutých strun najednou
27. 1. 2014

Největší třená bábovka
27. 1. 2014

Nejlepší kuchařská specialita
31. 1. 2014

Mistr světa ve fotografování
31. 1. 2014


Přihlášky a další informace
17. 1. 2014
Necelý měsíc zbývá do odjezdu, a tak jistě oceníte možnost stáhnout si přihlášku, na které najdete také další praktické informace. Kromě času srazu, ceny pobytu a věcí, co si sbalit, je tam také návratka, kterou je nutné odevzdat. Učiňte tak co nejdříve, protože počet míst je opravdu omezený!

Přihlášku a další informace najdete v rubrice Jarňáky 2014

Reklamy na Jarňáky
6. 1. 2014
Jarňáky nám nedají spát a jistě ani vám ne. Pro všechny, kteří snad ještě váhají, zda s námi jet, jsme připravili sérii reklam na Jarňáky, které vám tu budeme v následujících dnech představovat.

Kromě odkazů na této stránce, je také najdete na úvodní stránce a na našem kanále na youtube.com.

Doufáme, že se vám reklamy budou líbit ;)

I. Reklama na Jarňáky
6. 1. 2014

II. Reklama na Jarňáky
10. 1. 2014

III Reklama na Jarňáky
13. 1. 2014


Zimní olympijské hry
4. 1. 2014
Jarňáky už jsou téměř za dveřmi, a protože chceme, abyste na ně byli řádně připravení, tímto oficiálně sdělujeme téma našeho týdenního pobytu. Po vzoru ruského města Sochi, kde se v únoru bude konat světové sportovní setkání zvané olympiáda, uspořádáme i my v Bedřichově zimní olympijské hry.

Neváhejte tedy ani chvilku a dejte si do pořádku svoji kondičku, abyste mohli podávat jen ty nejlepší výkony. Čeká vás řada sportovních disciplín, zajímavých videí, her, pohádek, odměn a dalších super zážitků, na které se můžeme společně těšit.

Do jarňáků se všichni opatrujte, ať se nás při odjezdu sejde co nejvíc!

Seriál na pokračování - přípravný tým
18. 11. 2013
Vážení návštěvníci našich stránek. Jarňáky se přibližují pomalu ale jistě. Aby Vám čekání rychleji ubíhalo, připravili jsme pro vás sérii příspěvků. Každé pondělí večer zveřejníme jednoho člena týmu, který se bude na Jarňákách starat o všechny milé děti, které pojedou... (Ty nemilé necháme stát na nástupišti :D )
O vedoucích se budete moci dovědět různé hrůzné informace, takže se těšte, co na sebe prozradí.
Informace hledejte v rubrice Přípravný tým

Dominik Synek
18. 11. 2013

Lucka Ševčíková
25. 11. 2013

Helča Sedláková
2. 12. 2013

Tom Hasoň
9. 12. 2013

Verča Bakalíková
16. 12. 2013

Elča Fojtová
2. 1. 2014


Jarňáková poezie
4. 12. 2013
Abyste si nemysleli, že na si na Vás celý týden ani nevzpomeneme, máme pro Vás takový malý předvánoční dárek (jen pro pořádek, žádný vánoční dárek už nebude, takže si řádně užijte už tento ;) :D ).
Najdete ho v rubrice Pahorek humoru a dali jsme si s ním skutečnou práci, i když už je to dávno ;)

Jarňáky 2014
12. 11. 2013
Po dlouhé a zasloužené odmlce se Vám, milí čtenáři těchto stránek, opět hlásíme. Radostně oznamujeme, že i v příštím roce se společně vydáme na slavnou výpravu do vesničky zvané Bedřichov, kde pohromadě strávíme mnoho veselých chvil i vynikajících pokrmů ;)

Veškeré přípravy se teprve rozbíhají, ale už teď je to ohromná radost. Na těchto stránkách můžete sledovat téměř pravidelné novinky a upřesnění veškerých informací nutných k bezproblémovému odjezdu.

Těšíme se na Vás, těšte se i Vy!

Šťastný návrat
31. 8. 2013
Živí a zdraví jsme se vrátili z historicky prvních Jarňáků v létě, tedy Letňáků. Ještě dlouho nám v myslích zůstanou krásné vzpomínky, jako návrat na faru v dešti, letní verze čokolády, běh k hřišti se svázanýma nohama, letňácký body, ohňostroj, večerní pohádky a na rukou zelenotřpytivé náramky ;) Děkujeme všem, kteří se za nás modlili doma, všem kteří nás podporovali jinak a taky všem, kteří s námi jeli a hlavně dětem, že byly tak skvělé!!!

Koupání a deky
18. 8. 2013
Protože léto ještě zdaleka nekončí a teploty se velmi pěkně drží, přibalte si na Letňáky s sebou i plavky a ručníky, protože v blízkém Kozárově, kde jsme byli už i na rozhledně, se dá také pěkně vykoupat. Chápu, že do Bedřichova jsme zvyklí brát spíš boby a rukavice, ale aspoň to bude příjemná změna ;)

A místo karimatek sbalte radši deku. Je skladnější a pro spaní na posteli pohodlnější. Navíc to vyžaduje správce farní budovy, kde budeme spát, takže aby nebyl problém ;)

Odjezd a příjezd
13. 8. 2013
A nyní zpráva především pro rodiče. Jak jsme slíbili na přihláškách, upřesňujeme čas srazu pro odjezd na Letňáky. Bude to v sobotu 24. srpna u vlakového nádraží ve 13:00, tedy o několik hodin později než bylo původně plánováno. Je to hlavně proto, že na faře v Bedřichově je před námi ještě jiný tábor. :) Prosíme, přijďte na sraz včas se vším potřebným (kufry, peníze, kartička pojišťovny... jo a taky děti).

Příjezd zpět do Blanska byl naplánován na pátek 30. srpna taktéž k vlakovému nádraží a to ve 14:30.

Oba plánované spoje můžete najít také v menu Letňáky 2013.

Šťastné prázdniny!!!
26. 6. 2013
Veškerým návštěvníkům našich stránek, kteří doposud navštěvují nějaký ústav pro rozvoj mozku, přejeme klidné a mírumilovné zakončení ročníku, co nejmenší součet všech čísel na tom papíře, který si odtud poslední den odnášíte, ale hlavně radostným očekáváním naplněný start do dvouměsíčního nicnedělání.... a než se do té školy vrátíte, ještě se spolu uvidíme ;)

Vtipy o kočkách
16. 6. 2013
K radostnému vyplňování a odevzdávání přihlášek Vám přinášíme sadu vtipů o kočkách :D

Víte, na čem dobře drží kočičí chlupy?
Na všem.

Pepíček zvní na paní Novou.Ta otevře a Pepíček na ni hned vyhrkne:,
"Paní Nová,přinesl jsem vám vašeho kanárka!"
Paní odpoví:"Ale Pepíčku,vždyť to je tvoje kočička."
Pepíček:"Já vím,ale kanárek je uvnitř!"

Potkají se 2 kočky.
První řiká:"Mňau."
Druhá:"Haf."
"Co to děláš?"
"Učim se cizí jazyky."

Koloběh strachu je nekonečný:
Myš se bojí kočky, kočka se bojí psa, pes se bojí svého pána, pán své paní a paní se bojí myši…

Týden plný her
3. 6. 2013
Konec školního roku se i přes nepřízeň počasí blíží mílovými kroky. Všem studentům, studentkám, žákům, žačkám i žábám přejeme jen ty nejlepší výsledky v záludných písemkách, v náročných testech či v obtížných zkouškách. Kéž Vám pilná příprava přinese tu správnou a spravedlivou odměnu...
A teď zase něco k letňákům! Včera večer místo toho, abych se učil, procházel jsem si program, který pro Vás máme nachystaný a zjistil jsem několik zarážejících faktů. Zaprvé: Náš herní arzenál čítá už přes padesát nejrůznějších her a aktivit, které se chystáme na letňácích uspořádat. Zadruhé: Je to málo. Stále zbývá ještě část programu volná a čistá jako Praha po povodních. Tímto tedy vyzývám všechny, kteří někdy hráli nějakou dobrou hru, kterou by si rádi zopakovali a také všechny, kteří jsou obdařeni zvláštním nadáním hry vymýšlet, aby neprodleně sepsali, co se skrývá v jejich mozečcích, a fofrem nám to poslali (třeba na můj mail: Dominik.S@seznam.cz), aby na letňákách nebyla nuda!!!

Přihlášky vypuštěny
13. 5. 2013
Po krátké odmlce způsobené výpadkem proudu ve střední Evropě, za který rozhodně nemůže můj spolubydlící, jež si chtěl v mikrovlnce uvařit tři celá vajíčka (nezkoušejte, je-li vám vaše mikrovlnka milá!), se vám opět hlásíme s aktuálními informacemi ohledně nezadržitelně se blížícího pobytu v Bedřichově. Právě dnes jsme do světa vypustili oficiální podobu přihlášky, kterou po vyplnění můžete s radostným výrazem ve tváři odevzdávat otci Jiřímu nebo Honzovi Forbelskému. Veškeré podrobnosti najdete na přihlášce a pokud je nenajdete na přihlášce, tak je včas upřesníme na stránkách a pokud je nenajdete ani na stránkách, tak asi zmizely někde v propadlišti dějin, kde je náš tým už léta usilovně hledá, takže se nemusíte bát, že by k vám nedorazily včas.

Téma na Letňáky 2013
29. 4. 2013
Po nekonečných hodinách práce (často i v noci) se nám konečně podařilo přivést na svět originální video - pohádku Princezna na hrášku. Můžete ji najít jak na našem youtube kanálu, tak tady na stránkách v menu Letňáky 2013. Proč zrovna tahle pohádka? Je to trochu o jídle (hrášek), trochu o lásce (princ+princezna), trochu je to pohádka (hrad a tak) a taky trochu ze života (vychází tam slunce a kokrhá kohout). Doufáme, že se vám bude líbit a že ji ukážete kamarádům, kteří samým nadšením budou chtít jet s námi, tak jako vy.

Velké natáčení
19. 4. 2013
O tématu, které jsme zvolili pro příběh na Letňáky, se budete moci dozvědět dopředu. Važte si toho, protože takový vnik do našeho soukromí už si zase pěkně dlouho nenecháme líbit. Abyste se na Letňáky mohli těšit už teď, chystáme velké motivační video, které zveřejníme tady na stránkách hned po jeho dokončení. Protože jsme ještě nezačali, nebude to hned, ale již brzy... Doufáme, že se vám bude líbit, protože nám dá opravdu hodně práce. K natáčení zveme i odborníky a další spolupracovníky, takže kvalita bude zaručena ;)

Vtipy o dětech
15. 4. 2013
Pro dnešek jsme si pro vás připravili pár vtípků na téma děti. Doufáme, že se ,milé děti, neurazíte, ale rády zasmějete. :)

Maminka se ptá malé Aničky: „Copak jsi, Aničko, dneska venku dělala?” „To, co dělají ptáčci.” „Jo? Ty jsi zpívala a pískala?” „Ne, papala jsem žížalu!”

Přijde Pepíček domů a povídá: "Mami, představ si, že jsem dostal jedničku z matematiky." Maminka: "Vážně?" Pepíček: "Ale nééé, jenom si to představ."

Holčička udiveně pozoruje maminku, jak si nanáší pleťovou masku. „Proč to děláš?” vyzvídá. „Abych byla krásná,” odpoví maminka. Po chvíli si začne krém stírat. „Co se děje?” nechápe holčička. „Vzdáváš to?”

Babička zpívá večer vnukovi ukolébavku. Po chvíli se vnuk ozve: "Babi! Jdi si zpívat do kuchyně - chce se mi spát!"

Tvůrčí skupina
12. 4. 2013
Dnes jsme pro vás aktualizovali tvůrčí skupinu. Více informací o všech členech najdete v jejich osobní stránkách, které se ukrývají v menu pod položkou Přípravný tým. Došlo k určitým změnám, přibrali jsme nějaké nováčky a jiní zase z týmu odešli. Jarňáky a Letňáky nám tak dokazují, že je jedno, kdo v týmu je, ale záleží hlavně na tom, co do toho dává a jak se snaží. Kdybychom v týmu měli nějaké kazisvěty, kteří by jenom nadávali a nesnažili by se, určitě by se vám na pobytech nelíbilo. Ale u nás že se vždycky sejde parta dobrých lidí, kteří mají snahu se domluvit, za což jim skládáme hlubokou poklonu.

Rozmary počasí
8. 4. 2013
V přípravách na Letňáky jsme se dnes posunuli zase o krok kupředu, podařilo se nám totiž přemluvit sluníčko, aby alespoň na krátkou chvilku vylezlo a zahřálo všechny, kteří zrovna byli venku. Příjemných letních 25°C to sice ještě nebylo, ale máme slíbeno, že jen co se sluníčko vyléčí z jarní únavy, začne pilně pracovat na ohřívání a oteplování všeho druhu. Na běhání po venku v tričkách a návštěvy bazénů a aquaparků si tak ještě chvíli budeme muset počkat, ale už pro tento víkend tu máme jednu pěknou předpověď. Prý bude až 30°C horka! ... Že to není možné? Ale ano - 15 stupňů v sobotu a 15 stupňů v neděli!

Podpora farnosti
5. 4. 2013
Díky výborným vztahům nejen uvnitř kostela ale i v rámci celé farnosti a hlavně díky neutuchající podpoře našeho pana faráře se Letňáky 2013 stávají oficiálním táborem naší farnosti. Znamená to, že se rodiče vůbec nemusí bát o to, kam svoje děti posílají, protože program, který dnem i nocí pilně připravujeme, bude nejen velmi zábavný a poučný, ale také částečně i duchovní a morální.

Po takto vydařených Velikonocích je to skutečně radostná zpráva, neboť se tím upevňují pouta v naší farní rodině. Stejně jak jsou dveře do kostela otevřené pro každého, kdo by chtěl vejít, chtějí i Letňáky 2013 zůstat přístupné pro všechny a pro každého. Na farní tábor přece mohou jet děti i z jiných farností, nebo i ti, kteří do kostela ani moc nechodí.

Jarňáky v létě!
1. 4. 2013
Na poslední poradě jsme se jednohlasně shodli, že Jarňáky 2013 byly úplně super a že se nám nechce čekat zase rok než někam vyrazíme. Proto jsme dali hlavy dohromady a vymysleli jsme, že pojedeme na Jarňáky i v létě! Začali jsme tedy připravovat program, shánět ubytování a kuchařky... O tom, jak probíhá naše chystání, se můžete postupně dozvídat na těchto stránkách. Konkrétní informace pro rodiče naleznete po kliknutí na položku Letňáky 2013. Těšíme se na hojnou účast dětí i na společné radostné chvíle ;)

Radostné Velikonoce!
30. 3. 2013
Všem návštěvníkům našich stránek bychom chtěli popřát radostné prožití velikonočních svátků!
Ať vás provází síla a pokoj pramenící ze vzkříšeného Spasitele!!

Klukům mnoho úspěchů při lovení sladkostí a děvčatům málo bolestných chvil!

Vtipy o myších
25. 3. 2013
Protože neznáme nikoho, kdo by se nerad smál, občas vám sem napíšeme něco, co nás rozesmálo. Dnes to byly tyto tři vtipy o myších:

Potkali se dvě myši a jedna povídá:
"Mám nového frajera."
"Jo? A jak vypadá?"
"Počkej, mám tu fotku."
"Vždyť je to netopýr."
"Ukaž. A mně napovídal, že je pilot."

Ptá se malá myška maminky, co je to ten jed na myši. Maminka ji poučí: "Víš, to je něco jako kočka v prášku..."

Víte, jak poznáte absolutní chudobu?
Odpověď: Ve špajzu se vám oběsí myš.

Zprávičky z ledničky
22. 3. 2013
Původní námět vznikl na motivy zpráv ze setkání mládeže, které se konalo v létě ve Žďáru. Cílem zpráv bylo informovat děti o výsledcích etap, o tom, co se bude dít a také se pobavit. Obsah jednotlivých reportáží sepsali Jirka a Dominik. Na natáčení reportáží se podílely i Helča s Anežkou. Celkem jsme natočili 17 reportáží, 3 písničky, jeden rozhovor a mimo zprávy ještě 2 reklamy, 2 krátké filmy a před prázdninami dokonce i 3 instruktážní videa. Cokoli se nepovedlo, přišlo do nepovedených záběrů, která jsme rozdělili do dalších 4 videí. Celkově tak vzniklo 23 videí (4 nepovedené, 12 zpráv, 2 reklamy a 5 filmů). Reportáže jsme začali psát už někdy v září. Samotné natáčení započalo v půlce prosince a než začaly prázdniny, natáčeli jsme ještě čtyřikrát. I o prázdninách jsme natáčeli. Byly to jednotlivé vstupy do zpráv, aby vše bylo co nejvíce aktuální. Celkově jsme spustili kameru 356krát. Natočili jsme neuvěřitelných 18,3 GB, což je 5 hodin a 43 minut. Z nich jsme sestříhali videa o celkové délce 1 hodina a 48 minut. Jako reportéři se na zprávách podílely i děti. V rámci dvou workshopů natočily tři reportáže, reklamu na popcorn a dokonce i pokřik skupinky Milka.

Pojarňákové sezení vedení
18. 3. 2013
Dne 17.3 se sešlo vedení jarňáků a Helča, aby pojedli dobré jídlo a probrali, co se stalo a nemělo stát a taky co se nestalo, ale mělo stát. Projednávali jsme nejrůznější chody celého menu, až jsme si nakonec objednali. Mohli jsme si tak znovu ve vzpomínkách vychutnat příjemné zážitky z letošních jarních prázdnin. Kdo by chtěl, tak mu Honza za symbolických 30 korun může dokonce vypálit DVD s fotkama a také videama (včetně všech Zpráviček).

©2012-2019 Jirka Buš & Dominik Synek & Jirka Dyčka